Makita tööriistad “WordSkills Competition 2022” võistlusel

Noorte kutsemeistrivõistlus WorldSkills on iga-aastane ülemaailmne suurvõistlus.

2022. aasta võistlus pidi plaanide kohaselt toimuma Hiinas. 30. mail 2022. aga teatasid WorldSkills International ning Hiinat esindav korraldav organisatsioon, et võistlused jäetakse pandeemia tõttu ära. WorldSkills Internationali liikmesriigid (sh Eesti) otsustasid, et Hiinas toimuma pidanud võistlused asendatakse ülemaailmselt toimuvate üksikvõistlustega. Eesti kandideeris maastikuehitust läbiviivaks riigiks ning võistluse toimumine kinnitati Eestisse.

WordSkills Competition 2022 Special Edition toimus 24.–27. oktoober Tallinnas, Eesti Näituste Messikeskuses.

Tallinnas toimunud võistlusest võtsid osa 16 riiki. Austria, Belgia, Kanada, Šveits, Kolumbia, Saksamaa, Eesti, Hispaania, Soome, Prantsusmaa, Ungari, Itaalia, Jaapan, Holland, Rootsi, Taiwan. Eestit esindasid Räpina aianduskooli maastikuehitajad Kerly Väinsar ning Siim-Robin Noorem.

Võistlustööna pidid kaheliikmelised meeskonnad nelja päeva jooksul ehitama ühesugustes tingimustes näidisaia. Selleks tehti pinnasetöid, pandi sillutist, laoti müüri, töötati puitmaterjaliga, rajati veesilm ning tehti haljastus.

Vastavalt võistluste reeglitele olid kõikidel võistlejatel kasutusel uued, varasemalt kasutamata, tööriistad ning täpselt ühesugused ehk Makita tööriistad olid kõik sama mudeli seeriaga.
Võistlejatel oli kasutusel Makita 18V akutrelli ja akulöökkruvikeerajaga Combokit, akupuurvasar, akunurklihvija, akuhekilõikur ja tükeldus- ja nurksaag.

Makita Eesti meeskond oli samuti kõik neli päeva huviga võistlust jälgimas. WorldSkills Estonia kutsel olime kaasa võtnud teisigi maastikuehituses vajalikke tööriistu, mille osas said kõik eestimaised külastajad, ametikoolid ja ka välismaised osalejad ning nende toetajad tööriistu ise proovida ja lisa küsida.

Oli rõõm ja au osaleda!

Vaadake galeriist võistlusetappe ning imeilusat näidisaeda.

Fotod on avaldatud WorldSkills Estonia loal. Fotode autor Märt Madison/MM Piksel OÜ.

Tulemused:

1. koht – Šveits
2. koht – Jaapan
3. koht – Ungari

Eesti tulemus oli 15. koht.

Võistlusest pikemalt saab lugeda WorldSkills Estonia lehel SIIN 

Täismahus galeriid:

https://www.flickr.com/photos/worldskills/sets/72177720303199431/

https://www.flickr.com/photos/worldskills/collections/72157721239379865/

Kampaaniaga liitunud edasimüüjad


* Soovituslik jaehind. Hooajapakkumiste jaehinnad on Makita Eesti poolt soovituslikud. Toodete laoseisu ja saadavust küsida edasimüüjatelt. Edasimüüjad ei ole kohustatud soovituslike hindadega tooteid müüma.