Soovitused: Kuidas elektrita vastu pidada

Makita valikus on terve hea hulk tooteid, mis võimaldavad elutähtsaid tegevusi jätkata ka siis, kui elekter ühel hetkel ei olegi saadaval.

Koondasime kokku valiku tooteid, mille abil pikema elektrikatkestuse korral enam-vähem inimväärset elu jätkata. Seda põhjusel, millega on enamik kursis.

Kriisiolukorra kategooriad jaotuvad nii, et elektrivõimsuse nappimisel jäävad elektrist ilma esimeste seas kodumajapidamised. Seda ka arusaadavalt, sest kriisikomisjon on institutsioon mille põhitegevus on läbimõeldult ja targalt tegutseda.

Elektriga varustamise esikohal on objektid, millest sõltub inimeste elu ja tervis. Järgnevad soojuse ja vee ning ka kütusega varustamise objektid. Sinna kategooriasse on lisatud ka sideettevõtted.  Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi (MKM) kriisireguleerimise osakonna juhataja Priit Saar on ERR ajakirjanikule öelnud  (artikkel siin) “Ja siis kolmandas, neljandas ja viiendas kategoorias tulevad juba teised tarbijad. Ja tõesti, viiendas on inimeste kodud, kortermajad”.

 

Makita kommunikatsioonivahendite töös hoidmise soovitused:

Nagu eelnevalt selgitati siis jääb võimalus telekommuniatsioonide teel suhelda, uudiseid kuulata.

Põhiline:  Varusta end Makita akudega ning hoia nad laetuna.

Nutiseadmete laadimiseks vajad akut ja USB-pordiga varustatud adapterit. Makita valikus on kolmele erinevale akuplatvormile adapterid. 12V SEAADP06, 18V SEBADP05, 40V XGT ADP001G

Raadio on kanaliks, et uudiseid hankida. Makita laialdasel raadiote valikus on paljudel küljes USB pesa, millega saab taas ka nutiseadmeid laadida. Siinkohal kaks soovitust.

Raadio DMR114B  töötab Makita akudega või vooluvõrgust. Sobilikud akud on: CXT seeria akud 10,8/12V Max, LXT seeria akud 14,4/18 V. Bluetoothiga juhtmevaba ühendus nutiseadmetega. 1 AUX IN sisendpesa ja 1 USB pesa nutiseadme laadimiseks. IP64 tasemel tolmu- ja niiskusekindlus. Taustavalgusega LCD ekraan ja 10 jaama salvestus ja 2 äratusaega koos Snooze funktsiooniga.

     

Raadio laadija funktsiooniga DMR300  See raadio ühildub 18V LXT, 12V Max CXT akude või vahelduvvoolutoitega. Pakub kasutajatele rohkem paindlikkust. Raadio töötab kuni 24,7 tundi kasutades 18V LXT 6,0 Ah akut.  AUX-IN-lisaport, mis asub korpuse esiküljel võimaldab edastada heli MP3 mängijalt. USB -pordid mugavaks nutiseadmete laadimiseks. Esitage heli juhtmevabalt ühilduvast Bluetooth seadmest. IP64 reiting, täiustatud kaitseks tolmu ja vee eest. Ka pudeliavaja on lisatud raadio tagaossa.

Kuidas Makita seadme abiga juua ja süüa soovitused:

Kriisi teise kategooriasse kuulub ka veevarustuse garanteerimine.

Akuveekeetja DKT360. Kuuma vee abil saab nii jooke kui ka üsna palju toitvaid sööke valmistada. Kuuma vee abil valmivad mitmed toidud nagu näiteks kiirpudrud, aasiapärased nuudliroad ning ka nostalgiline kukesupp.  Vaata ka kirjeldust SIIT

Valmista teed,  kohvi või keeda kuuma vett akukohvikeetjaga DCM501. Vajab tee ja kohvi tegemisel padjakesti, mitte plastikust kapsleid.  Väga nunnult väike ja mõnusalt kaasaskantav samuti.

Makita pakub võimaluse ka akuseadmega sooja toitu valmistada. Aku külma- ja soojakast CW001GZ, sai nii lisaks 18V akule ka XGT 40V akutoite. Lisaks saab toidet võtta ka auto sigaretisüütajast. Sellel uuel mudelil on  veelgi enamaid seadistatavaid soojenduse ja külma temperatuure. Küttereziim kuni 60 kraadi ja kõige külmem -18, mis on sügavkülma vääriline. Võimalus sügavkülmiku sisu riknemata säilitada kui ka toitu soojendada. Supid, vorstid, küpsetised jt soojendada ja kuumana hoida.

Makita valgustuse soovitused:

Elektrivalgus kahjuks kriisi osas jääks tavalisele kodule saadamatuks.  Paljudel on elektrikatkestuste puhuks küünlad juba varutud aga akulambid pakuvad oluliselt laialdasemat ja heledamat valgust kui küünal.

Akuvalgusti/ raadio DMR056 pakub 360˚ valgusvihku. Lambi ülemine osa on kasutatav taskulambina ning tegemist on ka raadioga. Raadio sagedused FM / AM / DAB. Raadiol on digitaalne LCD ekraan, mistõttu on vajalikku sagedust väga lihtne valida. Laterna kaitseraamid toimivad FM-raadioantennina. Lisaks on seadmel ka USB-port, millega nutiseadmeid laadida.

Aku LED-lamp DEAML104 pakub 710 Lumen valgusvõimsust ning samuti läbi USB-pordi laadismisvõimalust. Mugavasti riputatav. Väga kerge ja kompaktne.

            

Kampaaniaga liitunud edasimüüjad


* Soovituslik jaehind. Hooajapakkumiste jaehinnad on Makita Eesti poolt soovituslikud. Toodete laoseisu ja saadavust küsida edasimüüjatelt. Edasimüüjad ei ole kohustatud soovituslike hindadega tooteid müüma.