Mida teada akuaiatööriistade hooldusest

Akude toitel töötavad aiatööriistad pakuvad töötegijale oluliselt rohkem nii kasutamise- kui ka hooldamise mugavust. Võrreldes vooluvõrgu või vedelkütusega seadmete ees, kulutatakse akutoitel seadmete hooldusele vähem etappe.

  • Tänu sellele, et puudub kütusepaak ei ole tarvis vahetada ega puhastada õhufiltreid ega küünlaid.
  • Pole vaja vahetada starterit.
  • Seadet on kerge käivitada lisades tööriistale vaid laetud aku. Jääb ära juhtmete vedamine ning kütuse kallamine.
  • Töötavad väga vaikselt, mis tähendab, et varahommikul või hilisõhtul tööd tehes kedagi ei häirita.

Hooldusvajadus sõltub eeskätt kasutusintensiivsusest. Osad, mis kuluvad tuleks tõenäoliselt välja vahetada.  Vanemate seadmete osas võiks aeg-ajalt ka hooldusmeistril tööriist üle vaadata lasta.

Akumuruniiduk

Hooldusmeister kontrollib üle kuluosad ja vajadusel vahetab nad uute vastu. Näitaks vajab tera teritust. Kuna niidukite tera on õhuke, et mootor ei saaks liigset koormust, võib pikemaajalisel kasutamisel tekkida vajadus terade vahetuse osas.  Vahel võib juhtuda, et ohutusvõti (safety key) on pesasse kinni jäänud ja vajab puhastamist.

Trimmer

Vajadusel vahetatakse lõikepea nendel mudelitel, millel mootor asub allpool. Aeg-ajalt võib minna rohtu õhuavadesse ning seade vajab puhastamist. Soovi korral ollakse abiks jõhvipooli täitmisel.

Akukettsaag

Hooldusmeistri juurest tasub läbi astuda juhul kui on kahtlus, et terminal millele aku läheb külge, on aja jooksul kulunud. Sellisel juhul oleks mõistlik see ära vahetada. Hooldusmeister vaatab üle ka tähiku, mis ketti ringi veab. Üldjuhul on akukettsaed aga kaunis vastupidavad.

Kõige lihtsam ja kindlam viis on tehnika kevadine hooldus teha Makita toodete maaletooja hoolduskeskuses. Enamus varuosad on kohapeal olemas.

Makita hoolduskeskus ja varusoade müük asub aadressil Põikmäe 9 , 76406 Saku vald Harjumaa, Eesti

Avatud: E-R 8:00 – 17:00

Tel: +372 6510 385, E-mail: remont@makita.ee

Makita volitatud hoolduskeskused asuvad ka Makserv OÜ ja Tallmac Tehnika OÜ hoonetes Tallinnas ja Tartus.

Kampaaniaga liitunud edasimüüjad


* Soovituslik jaehind. Hooajapakkumiste jaehinnad on Makita Eesti poolt soovituslikud. Toodete laoseisu ja saadavust küsida edasimüüjatelt. Edasimüüjad ei ole kohustatud soovituslike hindadega tooteid müüma.