Uus XGT® platvorm

Järjest enam tuleb turule targa tehnoloogiaga tooteid ning ka tööriistamaailm pole siinkohal erand. Makita uus akuplatvorm XGT ® 40V max akudesse ja tööriistadesse on sisseehitatud tark digitaalne tehnoloogia. See tähendab, et seadme kõik osad – aku, mootor ja laadija – suhtlevad omavahel.

Kui seni oli turul kõige suurema tootevalikuga 18V akuplatvormiks LXT ® platvorm, millele ehitatud akude väljundpingeks on 18V, siis Makita poolt hiljuti müügile saabunud XGT ® platvorm ületab selle näitaja rohkem kui kahekordselt. Tegemist on täiesti eraldiseisva aku ja tööriistasarjaga. Uute akude maksimaalseks väljundpingeks on koguni 40V. See tähendab, et uuel tehnoloogial põhinevad seadmed on võimsamate mootoritega, võimaldavad ühe laadimisega pikemat tööaega, samas on oluliselt ka vähenenud akude laadimiseks kuluv aeg.

Nutikus tagab vastupidavuse

Seadme ja aku vaheline digitaalne suhtlus võimaldab saavutada optimaalse jõudluse ning aitab seadmeid kohandada ka tuleviku tehnoloogia arenguga, näiteks juhuks, kui akutehnoloogiaga liigub liitium-ioon tehnoloogialt tahkainel põhinevatele akudele. Säärase nutika tehnoloogia abil hoitakse ära ka tööriista äkiline seiskumine või ülekoormus, seadet ennast sealjuures kahjustamata.

Akude ehitus

Lisaks digitaalsele nutikusele tagab akude töökindluse ka nende füüsiline konstruktsioon: akud on toodetud kolmekihilise veekindla ehitusega, mis tähendab, et neid saab muretult kasutada ka kõige keerulisemates tingimustes, kartmata aku purunemist või niiskusest tingitud lühist. Niiskuskindluse juures pole tähelepanuta jäätud ka robustsust – akud püsivad muretult tööriista küljes ka kõige keerulisemates oludes ning kui aku peakski juhtumisi maha kukkuma, kaitseb seda vigastuste eest vastupidav väliskest.

 

XGT tööriistade ja seadmete valik

Kuigi esmalt saavad Makita uutest XGT ® akudest kasu lõigata igapäevasemad tööriistad nagu trellid, puurvasarad, löökmutrivõtmed, lihvismasinad ja saed, siis peagi on tulemas lisa.

Näiteks kui juba praegu võib poodidest leida uue GA013G nurklihvija, mille võimsus on tänu uuele akusüsteemile viidud võrdväärseks 1000-vatise juhtmega nurklihvijatega, siis on Makita töötamas ka seadmete kallal, mille puhul varem akutoide kõne alla ei tulnud – need olid selle jaoks lihtsalt liiga võimsad. Seadmetest, mis tööriistade alla ei kuulu, leiab juba praegu müügilettidelt akuventilaator XGT ®, 40Vmax CF001GZ.

Professionaalsel tasemel tööde osas tasub investeerida tööriistakomplekti Combo Kit XGT ® DK0114G201, mis koosneb ülivõimsatest tööriistadest. Komplektis maailma kõige võimsam akutrell ja akulöökkruvikeeraja.

Seega võib juba lähimas tulevikus leida Makita tootevalikust nõudlikumale profikasutajale mõeldud aia- ja hooldustööde tööriistu, niisamuti masinaid, millelt ei oskaks akutoitelt isegi oodata, näiteks suured teemantpuurid, lauasaed, suured ketaslõikurid ja mitmed teised võimsamad tööriistad. Kõik see on võimalik tänud XGT ®platvormi paindlikkusele, mis lubab nõudlikemas seadetes kasutada ka kaht 40V akut, pakkudes seega seadmete toimimiseks vajalikku tööpinget.

Loe toodetest detailsemalt www.xgt.ee

 decoding

Kampaaniaga liitunud edasimüüjad


* Soovituslik jaehind. Hooajapakkumiste jaehinnad on Makita Eesti poolt soovituslikud. Toodete laoseisu ja saadavust küsida edasimüüjatelt. Edasimüüjad ei ole kohustatud soovituslike hindadega tooteid müüma.