VIDEO! Nõmme aias Makita pinnasepuuri, aiapritsi ja võsalõikuriga toimetamas

21.mai “Nurgakivi” saates proovis saatejuht ära kui hõlpsalt saab akupinnasepuuriga tugivaiadele augud puuritud. Millistele kõrgustele sobib akuaiapritsiga töötamine ning kui produktiivne on uus 40V akuvõsalõikur.

Aiaomanikel tuleb ette töid, milleks vajatakse pinnasepuuri abi. Näiteks piirdeaedade ja mõne puu tugipostide paigaldamine, pergolate ehitamine jms. Pinnasepuuriga saab augud maa sisse väga lihtsalt ja kiirelt.
Saadaval on kolme erineva läbimõõduga puuride otsasid, mis maasse lähevad- 100×800, 150×800 ja 200×800. Kui on vaja veelgi sügavamat auku maa sisse siis on lisatarvikuna võimalus juurde osta ka pikendus. Saatejuht valis proovimiseks puuri DDG460ZX7 ja 100mm laiuse otsiku. Tegemist on  kahe 18V  akuga ehk 36voldise väljundvõimusega töötava võimsa pinnasepuuriga. Töömaht 6,0Ah akuga 150mm puuriga kuni 155 auku.

Remmelgapuu tugipostidele augud puuritud, võeti kasutusele aiaprits, millega nii madalamad kui ka kõrged viljapuud putukatõrjeks üle pritsida. Aiapritsil DUS054Z on ühe või kahe pihustiotsiku kasutamise valik. Kaks pihustusotsikut pakuvad laiemat pihustamist. Käepidemel asuv lüliti lihtsustab kasutust.
Pideva kasutamise aeg 6,0 Ah akuga on 530 min.

Saate lõpuosas suunduti aia väljas oleva võsaga tegelema. Selleks valis saatejuht kaasa uue 2x40Vmax XGT® akuga töötava võsalõikuri/trimmeri UR012GZ02. Seadme väljundvõimsus on lausa 80V ehk 2kW, olles võrdväärne 40 cm³ mootoriga trimmeritega.
Tööriistal on 3-käiku (madal / keskmine / kõrge), võimaldab kasutajal sobivat kiirust valida. Kiiruse ja pöörete automaatkontroll tõstab mootori kiirust kui koormus kasvab.
Seadmele sobivad tarvikud on võsasaeketas, hakkenuga, plastik lõiketerad ja nailonist lõikejõhv.
Tööaeg: 2×4,0 Ah akuga automaatse kiiruse ja pöörte seades (ADT) trimmipeaga: 25min, plastiknugadega trimmipeaga: 60min, rohukettaga: 36min*

Leia tooted:
Pinnasepuur DDG460ZX7 SIIT
Aiaprits DUS054Z SIIT
Võsalõikur/murutrimmer UR012GZ02 SIIT

Kampaaniaga liitunud edasimüüjad


* Soovituslik jaehind. Hooajapakkumiste jaehinnad on Makita Eesti poolt soovituslikud. Toodete laoseisu ja saadavust küsida edasimüüjatelt. Edasimüüjad ei ole kohustatud soovituslike hindadega tooteid müüma.