Miks valida Makita akutoitel varstolmuimeja?

Neil on suurepärane imemisvõimsus, väga madal müratase, nad on kerged ja kompaktsed ning töötavad juhtmevabalt,  liitiumioonakude toitel. Makita varstolmuimeja on kergesti hooldatav ja seda on lihtne kasutada.

Makita varstolmuimejaid eelistavad kodukasutajad, kelle silme eest ei jää märkamatuks igapäevaselt paratamatult ruumidesse tekkiv korralagedus. Näiteks koera ja kassikarvad, mis neist maha jäänud, saab sellega kohe ära tõmmata. Köögist tekkiva toidupuru, esikust liiva ning kõik teised käidavamad kohad kiirelt ja mugavalt koheselt puhtad hoida. Paigaldades tolmuimeja spetsiaalse kinnitusega seinale on ta vajadusel alati käepärast võtta. Võib rahumeeli unustada panipaika peidetud tihtipeale ka juhtmega vooluvõrgust toidet saava kobaka eelkäija.

Akuga ja akuta mudelid

Makita tootevalikus on üle 360 seadme, mis töötavad kõik ühe sama 18V aku baasil. See tähendab, et kui mõne muu tööriistaga on juba eelnevalt aku ja laadija soetatud, siis on võimalik järgmise vajaliku abistava seadme soetamisel valida ilma aku ja laadijata mudel ning säästa oluliselt seadme ostuhinnalt. Sama kehtib 12V max akudega töötavate seadmete puhul. Kui mudeli numbri taga on Z-täht, siis tähendab, et seade on ilma aku ja laadijata. Hea meelde jätta, et Z nagu Zero.

Mudelite erinevused

Makita valikus on Eesti turul hetkel saadaval kaheksa erinevat 18V akuga töötavat mudelit. Erinevused on nii tehniliste näitajate osas kui ka tarvikute standardvarustuse hulgas. Vahel ka lihtsalt värvierinevus. Näiteks imemisvõimsus ehk  maksimaalne alarõhk millibaarides (mbar) tähendab seda, kui palju suudab tolmuimeja tekitada vaakumit. Mida suurem number seda suurem imemisvõime. Standardvarustusse võib kuuluda nii aku ja laadija kui ka mitmeid erinevaid filtreid ja otsikuid. Samuti on mõnel mudelil LED valgustus ja harjavaba mootor, mis tähendab, et tegemist on eriti võimsa ja vastupidava seadmega.

Kõige võimsamad harjavaba mootoriga mudelid on DCL280FZW, DCL282FZ

Kardinaid saab kõige paremini, tänu muudetavale imuvõimsusele , puhastada tolmuimejate DCL182Z , DCL282FZ abiga.

Koos aku ja laadijaga mudelid on 12V max CL107FDWAW, CL108FDWAW  ja 18V DCL180SFW 

Kampaaniaga liitunud edasimüüjad


* Soovituslik jaehind. Hooajapakkumiste jaehinnad on Makita Eesti poolt soovituslikud. Toodete laoseisu ja saadavust küsida edasimüüjatelt. Edasimüüjad ei ole kohustatud soovituslike hindadega tooteid müüma.