VIDEO! Võimsad, kiired XGT® 40V kettsaed

Uus XGT® 40V aku ja laadija süsteem on loodud uutele tööriistadele, mis on saanud nii uuendusliku kuju kui ka suurema väljundpinge. Tootesarja eesmärk on pakkuda lahendust aina suurenevale võimsuse ja töökiiruse nõudlusele. Juhtmevaba lahendus ka eriti kõrgetele nõudmistele nii ehituses, tööstuses, haljastuses, metsanduses.

Allolevast videost saab näha kuidas „Nurgakivi“ saatejuht Eero Valge testis ära Makita kolm uue 40V XGT® akuplatvormiga töötavat kettsaagi.

Nendeks olid kerged ja kompaktsed mudelid UC003G ja UC004G, mille mõlema maksimaalne võimsus on 1400W. Saed erinevad lati pikkuse osas.

  • Saagidel kasutatakse 3/8 sammuga ja 1,1mm ketilülipaksusega ketti mis aitab kasutajal teostada täpseid lõikeid ja samuti säästa akut lõikeid teostades.
  • Saed on suure keti kiirusega – 0-24,8m/s
  • 4ah akuga saab 100×100 mm puitu teha kuni 160 lõiget.

XGT 40V max seeria

Uute XGT® akude ehitus on loodud eesmärgiga muuta nad eriti vastupidavaks. Akud on kolmekihilise veekindla ehitusega, milles sisaldub ka terminalide lühisekaitse. Tänu suurele vee- ja tolmukindlusele saab neid akusid ja tööriistu kasutada eriti rasketes keskkonna- või välitingimustes. XGT® akudel on lööke summutav ümbris ning nende võimsus on piisav tööstuslikuks kasutuseks. Suurema põrutuskindluse saavutamiseks on akudel äärmiselt vastupidav väliskest ning akuelementide kinnitus. Vastupidavad terminalid hoiavad akut kindlalt paigal uute võimsate tööriistade kasutamise ajal.

“Nurgakivi” saatelõigus testiti esimesena aga suuremat, professionaalide pärusmaale sobivat kettsaagi UC010G  mille abiga saab edukalt langetatud ka jämedamad puud. Sae maksimaalne võimsus on 1600W. Mudel UC011G erineb lati pikkuse poolest.

  • Saagidel kasutatakse 3/8 sammuga ja 1,1mm ketilülipaksusega ketti mis aitab kasutajal teostada täpseid lõikeid ja samuti säästa akut lõikeid teostades.
  • Keti kiiruseks 0-25,5m/s
  • 1600W, harjavaba mootor tagab 300mm diameetrise puutüve suurepäraselt sujuva lõikevõime.

Need saed on parimaks valikuks, kui vajatakse võimsat kettsaagi. Akukettsaagide hea kaalu tasakaal muudab kasutamise väga mugavamaks.  Kettsaed on varustatud nii mehaanilise kui ka elektrilise ketipiduriga. Peatoitelüliti automaatne väljalülitusfunktsioon säästab akut ja väldib tahtmatut käivitumist. Tänu The WetGuard/IPX4: tolmu- ja niiskusekaitse saab tööd teostada ka vihmase ilmaga.

Lisamärkus: kui vabastada sael ülemine päästik, siis lülitub saag koheselt välja, et tagada maksimaalne ohutus kasutajale. Oluline, et kett oleks terav ja ketiõlipaak kenasti täidetud!

Saatejuht tõdes, et 40 voldise väljundpingega võimsad XGT® seeria akukettsaed on kindlustanud omale koha bensiiniga töötavate mootorsaagide kõrvale. Akutööriistad on kergemad, neid on algajal lihtsam käsitleda ning need ei tee bensiinimootoriga võrreldavat müra. Teame, et saatejuht on XGT akuplatvormi tööriistade eelistega end igakülgselt kurssi viinud seetõttu, et tema tööriistaparki on nüüdseks ka platseerunud esimesed XGT tööriistad.

VAATA “Nurgakivi” veebruarikuist 6- minutilist saatelõiku 👇

Kampaaniaga liitunud edasimüüjad


* Soovituslik jaehind. Hooajapakkumiste jaehinnad on Makita Eesti poolt soovituslikud. Toodete laoseisu ja saadavust küsida edasimüüjatelt. Edasimüüjad ei ole kohustatud soovituslike hindadega tooteid müüma.